Dobry serwis DS - czyli jaki?

Marka klasy premium, jaką jest DS cieszy się od początku nie słabnącym uznaniem wśród miłośników czterech kółek. Ten niezwykle sprytnie zaprojektowany pojazd został wyprodukowany przez koncern Citroena w odpowiedzi na potrzeby klientów rozkochanych w limuzynach z najlepszym wyposażeniem przekładającym się na zapierającą dech w piersiach moc silnika. Gdzie i jak często serwisować auta DS?

Na czym polega wyjątkowość marki DS na tle innych modeli Citroena?

Biorąc pod uwagę europejską klasyfikację aut, wyróżnia się dziesięć klas samochodowych: A, B, C, D, E, F, H, J, M i S. Szeregując je od najniższej są to na przykład: A i B czyli auta typowo miejskie; S czyli auta sportowe i super auta (np. Bugatti Veyron); H to kabriolety (np. Mazda MX-5); J to samochody terenowe i SUV-y (np. Jeep Cherokee); M czyli przestronne vany i minivany (np. Opel Zafira) a F to luksusowe samochody z bogatym wyposażeniem — takie jak modele marki DS.

DS wyróżniają się nowoczesnym designem a nietuzinkowe wykończenie, napędy hybrydowe plug-in i wersje elektryczne czynią je atrakcyjnym kąskiem dla pasjonatów mocnej jazdy. Będąc właścicielem pojazdów tej marki, warto zwrócić uwagę na miejsce ich serwisu.

Serwisowanie samochodów DS — na co zwrócić uwagę?

Choć nowoczesne auta w procesie prawidłowej eksploatacji i konserwacji są mało awaryjne to jednak nie są niezawodne. Koniecznością jest przeprowadzanie terminowych i rzetelnych prac serwisowych, co przekłada się na żywotność pojazdu i jego bezawaryjność. W przypadku francuskich aut niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na regularną wymianę oleju silnikowego, komunikację z systemem pojazdu, przeglądy zawieszenia z uwagi na rozbieżność standardów dróg polskich i francuskich. Serwis DS w Warszawie powinien przede wszystkim specjalizować się w naprawie pojazdów z Francji oraz opierać się na wstępnej diagnostyce usterek przed przystąpieniem do naprawy. To oznacza nie mniej ni więcej, że w razie wystąpienia awarii dopiero po diagnostyce może zostać zaproponowany właściwy i profesjonalny tor naprawy z użyciem najwyższej jakości części gwarantujących skuteczną i długotrwałą naprawę.